Hydroksyapatyt wapnia

Hydroksyapatyt wapnia to składnik tkanki łącznej występujący w warunkach naturalnych w kościach i zębach. Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwe jest jego stosowanie do wypełniania zmarszczek i bruzd na twarzy.

Hydroksyapatyt wapnia daje natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi
i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą
w tkankach “rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Hydroksyapatyt wapnia, dzięki swoim unikalnym właściwościom oraz wysokiej biokompatybilności, doskonale nadaje się do wypełniania bruzd i zmarszczek, zarówno tych głębokich, jak i powierzchownych. Idealnie nadaje się również do innych zabiegów, takich jak korekta grzbietu nosa, wolumetria twarzy i rewitalizacja grzbietów rąk.

Efekty po jego użyciu są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem Emla, dlatego jest on zupełnie bezbolesny.

Zabieg polega na śródskórnym podaniu preparatu zawierającego hydroksyapatyt wapnia, który wypełnia i „unosi” skórę. W ten sposób zmarszczki i bruzdy wygładzają się lub całkowicie znikają.

Do zabiegu wykorzystuje się cienkie igły, co zmniejsza doznania bólowe. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a jego rezultaty są widoczne natychmiast. Bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do swoich aktywności.

Możliwości wypełniania zmarszczek i bruzd hydroksyapatytem wapnia są szerokie. Stosowany jest on do spłycania bruzd nosowo-wargowych, bruzd poniżej kącików ust („linie marionetki”), zmarszczek w okolicy ust („usta palacza”) oraz wszystkich innych zmarszczek bądź zagłębień (np. blizny) na twarzy. Hydroksyapatytu wapnia nie powinno stosować się na czole, ani w bezpośredniej okolicy oczu.

Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Efekty

Po zabiegach obserwuje się poprawę jakości skóry, a twarz staje się gładsza. Zmarszczki i bruzdy wygładzają się lub całkowicie znikają.

Podanie hydroksyapatytu wapnia łagodzi rysy twarzy, ale nie ogranicza mimiki.

Zabieg ten jest świetnym zabiegiem profilaktycznym, zapobiegającym powstawaniu głębokich zmarszczek i bruzd, dlatego mogą z niego korzystać nawet młode osoby.

Działanie hydroksyapatytu wapnia jest w pełni odwracalne. Utrzymuje się średnio przez ok. 12-18 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta. Po upływie tego czasu stopniowo zanika. Efekty po zastosowaniu hydroksyapatytu wapnia są natychmiastowe i bardzo naturalne.

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • Radiesse

    Radiesse to preparat zawierający w swym składzie hydroksyapatyt wapnia (CaHA). Posiada podwójne działanie. Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu daje natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi w skórze i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach “rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

    Producent: Merz / Natur Product.

Moje publikacje na ten temat