Hydroksyapatyt wapnia

Szczegółowe informacje dotyczące hydroksyapatytu wapnia i zabiegów z jego wykorzystaniem znajdują się w dziale Wypełnianie zmarszczek i bruzd (żeby przeczytać: kliknij tutaj). 

Hydroksyapatyt wapnia w korekcie grzbietu nosa, podobnie jak kwas hialuronowy, służy do likwidacji garbu lub nierówności na nosie, podniesieniu lub wyprostowaniu grzbietu nosa, optycznego zwężenia nosa lub poprawy jego kształtu.

Hydroksyapatyt wapnia, dzięki swoim właściwościom oraz wysokiej biokompatybilności doskonale nadaje się również do innych zabiegów, takich jak wypełnianie zmarszczek i bruzd, wolumetria twarzy i rewitalizacja grzbietów rąk. Efekty po jego użyciu są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem Emla, dlatego jest on zupełnie bezbolesny.

Hydroksyapatyt wapnia jest wstrzykiwany w miejsce wymagające wypełnienia lub zmiany za pomocą igły lub kaniuli. Zabieg polega na podskórnym podaniu preparatu, wypełnieniu miejsca iniekcji i miejscowym uniesieniu skóry. W ten sposób można zlikwidować np. garb nosa.

Do zabiegu wykorzystuje się cienkie igły lub kaniule, co zmniejsza doznania bólowe. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a jego rezultaty są widoczne natychmiast. Bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do swoich aktywności.

Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Efekty

Efekty zabiegu są natychmiastowe i bardzo naturalne. Po zabiegu obserwuje się, w zależności od stanu wyjściowego, korektę garbu lub nierówności na nosie, podniesienie lub wyprostowanie grzbietu nosa, optyczne zwężenie nosa lub poprawę jego kształtu.

Działanie hydroksyapatytu wapnia jest w pełni odwracalne. Utrzymuje się średnio przez ok. 12-18 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta. Po upływie tego czasu stopniowo zanika. 

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • Radiesse

    Radiesse to preparat zawierający w swym składzie hydroksyapatyt wapnia (CaHA). Posiada podwójne działanie. Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu daje natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi w skórze i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach “rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

    Producent: Merz / Natur Product.

Moje publikacje na ten temat