Hydroksyapatyt wapnia

Szczegółowe informacje dotyczące hydroksyapatytu wapnia i zabiegów z jego wykorzystaniem znajdują się w dziale Wypełnianie zmarszczek i bruzd (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Hydroksyapatyt wapnia w zabiegach wolumetrycznych, podobnie jak kwas hialuronowy, służy do przywracania tkankom ich właściwej objętości i pozwala na modelowanie owalu twarzy.

Hydroksyapatyt wapnia, dzięki swoim właściwościom oraz wysokiej biokompatybilności doskonale nadaje się również do innych zabiegów, takich jak wypełnianie zmarszczek i bruzd, korekta grzbietu nosa i rewitalizacja grzbietów rąk. Efekty po jego użyciu są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Na czym polega zabieg?

Preparat hydroksyapatytu wapnia, po wcześniejszym znieczuleniu skóry kremem Emla, wprowadzany jest głęboko pod skórę za pomocą igły lub kaniuli. Po jego aplikacji dokonuje się z reguły delikatnego masażu, by równomiernie rozprowadzić wypełniacz. Preparat zdeponowany pod skórą (lub czasami jeszcze głębiej) jest niewidoczny, niewyczuwalny i nie zmienia swojego położenia.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest prawie bezbolesny a efekty widoczne natychmiast. Bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do swoich aktywności. Cały zabieg trwa około 30 minut. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Efekty

Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

W czasie zabiegu wolumetrii modeluje się zazwyczaj policzki, zagłębienia w okolicach skroni, kości policzkowe, jarzmowe, kształt podbródka oraz linię żuchwy. Preparat wolumetryczny przywraca naturalną objętość w miejscach, w których nastąpiły największe ubytki tkanki podskórnej.

Zabieg ten jest świetnym zabiegiem profilaktycznym, zapobiegającym powstawaniu głębokich zmarszczek i bruzd, dlatego mogą z niego korzystać nawet młode osoby.

Działanie hydroksyapatytu wapnia stosowanego do zabiegów wolumetrii jest w pełni odwracalne. Utrzymuje się średnio przez ok. 12-18 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta. Po upływie tego czasu stopniowo zanika. Efekty po zastosowaniu hydroksyapatytu wapnia są natychmiastowe i bardzo naturalne.

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • Radiesse

    Radiesse to preparat zawierający w swym składzie hydroksyapatyt wapnia (CaHA). Posiada podwójne działanie. Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu daje natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi w skórze i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach “rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

    Producent: Merz / Natur Product.

Moje publikacje na ten temat