Hydroksyapatyt wapnia

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia znajdują się w dziale Wypełnianie zmarszczek i bruzd (żeby przeczytać: kliknij tutaj). 

Hydroksyapatyt wapnia w rewitalizacji grzbietów rąk, podobnie jak kwas hialuronowy, służy głównie do wypełniania ich utraconej objętości oraz zmniejszenia widoczności prześwitujących przez skórę ścięgien i żył. Dzięki temu okolice te odzyskują znacznie młodszy wygląd.

Na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem wstrzyknięcia hydroksyapatytu wapnia skóra jest znieczulana kremem Emla, dlatego jest on zupełnie bezbolesny.

Preparat hydroksyapatytu wapnia ma postać białego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu pod skórę wypełnia grzbiety dłoni, dając bardzo naturalny i „kryjący” efekt.

Preparat podawany jest za pomocą igły lub tzw. kaniuli. Kaniula to nic innego jak długa igła, która jest jednak tępa na swym końcu – otwór wyjściowy, przez który wydostaje się preparat, znajduje się na jej boku.

Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a jego rezultaty są widoczne natychmiast.

Efekty

Po wstrzyknięciu preparatu pod skórę grzbietów rąk obserwuje się ich naturalne wypełnienie i znaczne zmniejszenie widoczności ścięgien i żył. 

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • Radiesse

    Radiesse to preparat zawierający w swym składzie hydroksyapatyt wapnia (CaHA). Posiada podwójne działanie. Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu daje natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi w skórze i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach “rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

    Producent: Merz / Natur Product.

Moje publikacje na ten temat