Kwas hialuronowy

Szczegółowe informacje dotyczące kwasu hialuronowego i zabiegów z jego wykorzystaniem znajdują się w dziale Wypełnianie zmarszczek i bruzd (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Kwas hialuronowy w zabiegach wolumetrycznych, podobnie jak hydroksyapatyt wapnia, służy do przywracania tkankom ich właściwej objętości i pozwala na modelowanie owalu twarzy. Usieciowany kwas hialuronowy, dzięki swoim właściwościom oraz wysokiej biokompatybilności doskonale nadaje się również do innych zabiegów, takich jak wypełnianie zmarszczek i bruzd, powiększanie i modelowanie ust, korekta grzbietu nosa i rewitalizacja grzbietów rąk. Efekty po jego użyciu są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Na czym polega zabieg?

Preparat kwasu hialuronowego, po wcześniejszym znieczuleniu skóry kremem Emla, wprowadzany jest głęboko pod skórę za pomocą igły lub kaniuli. Po jego aplikacji dokonuje się z reguły delikatnego masażu, by równomiernie rozprowadzić wypełniacz. Preparat zdeponowany pod skórą (lub czasami jeszcze głębiej) jest niewidoczny, niewyczuwalny i nie zmienia swojego położenia.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest prawie bezbolesny a efekty widoczne natychmiast. Bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do swoich aktywności. Cały zabieg trwa około 30 minut. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Efekty

Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się od 8 do 10 miesięcy, w zależności od rodzaju użytego preparatu.

W czasie zabiegu wolumetrii modeluje się zazwyczaj policzki, zagłębienia w okolicach skroni, kości policzkowe, jarzmowe, czoło, kształt podbródka oraz linię żuchwy. Preparat wolumetryczny przywraca naturalną objętość w miejscach, w których nastąpiły największe ubytki tkanki podskórnej.

Zabieg ten jest świetnym zabiegiem profilaktycznym, zapobiegającym powstawaniu głębokich zmarszczek i bruzd, dlatego mogą z niego korzystać nawet młode osoby.

Działanie kwasu hialuronowego stosowanego do zabiegów wolumetrii jest w pełni odwracalne. Utrzymuje się średnio przez ok. 8-12 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta. Po upływie tego czasu stopniowo zanika. Efekty po zastosowaniu kwasu hialuronowego 

czytaj więcej...

Stosowane produkty

 • Emervel

  Preparaty Emervel to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowany w technologii NASHA. Na polskim rynku dostępnych jest 5 wypełniaczy w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty: Emervel Touch, Emervel Classic, Emervel Lips, Emervel Deep, oraz Emervel Volume.

  Właściwości każdego wypełniacza Emervel zostały precyzyjnie opracowane w ramach tzw. Optimal Balance Technology, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Emervel potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych.

  Producent: Galderma.

 • Juvederm

  Preparaty Juvederm to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowanych w technologii BDDE. Na polskim rynku dostępne są 4 wypełniacze w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty: Juvederm Ultra 2, Juvederm Ultra 3, Juvederm Ultra Lips oraz  Juvederm Ultra 4. Oprócz preparatów Juvederm Ultra, dostępne są również preparaty Juvederm Volbella i Juvederm Voluma.

  Właściwości każdego wypełniacza Juvederm zostały precyzyjnie opracowane tak, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Juvederm potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych

  Producent: Allergan.

 • Teosyal

  Preparaty Teosyal to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowanych w technologii BDDE. Na polskim rynku dostępnych jest 5 wypełniaczy w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty:  Teosyal First Lines, Teosyal Touch Up, Teosyal Deep Lines , Teosyal Kiss oraz Teosyal Ultra Deep.

  Właściwości każdego wypełniacza Teosyal zostały precyzyjnie opracowane tak, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Teosyal potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych.

  Producent: Teoxane / NewDerm

Moje publikacje na ten temat