Mezoterapia igłowa

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów mezoterapii iniekcyjnej znajdują się w dziale Odmłodzenie skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Mezoterapię z wykorzystaniem dedykowanych preparatów stosuje się w celu redukcji przebarwień skórnych i zmniejszenia syntezy melaniny. Wpływa ona bardzo korzystnie na poprawę elastyczności skóry, jej ukrwienia i funkcjonowania.

Mezoterapia działa rozjaśniająco i efektywnie zapobiega dalszej pigmentacji skóry. Redukuje przebarwienia i rozjaśnia oraz wyrównuje koloryt skóry. Jest to m.in. skuteczne narzędzie w walce z plamami starczymi.

Na czym polega zabieg?

Zabieg likwidacji przebarwień za pomocą mezoterapii igłowej polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek specjalnych preparatów.

Podczas zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkunastu-kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji oraz do zmniejszenia syntezy barwnika – melaniny.

Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok.

Efekty

Wynikiem zabiegów mezoterapii jest redukcja przebarwień oraz rozjaśnienie skóry. Dla pełnego efektu koniecznych jest 4-6 zabiegów przeprowadzanych w odstępach 2-4 tygodniowych.

Bardzo wskazane jest łączenie zabiegów mezoterapii z innymi zabiegami oraz stosowanie dedykowanych, specjalistycznych kosmetyków. 

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • Dermaheal SB

    Dermaheal SB to preparat do mezoterapii redukujący przebarwienia skórne i zmniejszający syntezę melaniny.

    Działa rozjaśniająco i efektywnie zapobiega dalszej pigmentacji skóry. Redukuje powstałe w wyniku syntezy melaniny przebarwienia skórne i rozjaśnia oraz wyrównuje koloryt cery. Sprawia, że skóra staje się rozświetlona i pełna zdrowego blasku. Skuteczny także w walce z plamami starczymi. Pozostawia skórę gładką, miękką i promienną.

    Dermaheal SB zawiera kilkadziesiąt składników aktywnych, w tym: witaminy, aminokwasy, minerały i peptydy biomimetyczne. Nie zawiera kwasu hialuronowego.

Moje publikacje na ten temat