Mezoterapia igłowa

Mezoterapia iniekcyjna (lub inaczej: igłowa) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. W leczeniu cellulitu polega ona na wstrzykiwaniu do tkanki podskórnej dedykowanych, specjalistycznych preparatów zawierających w swym składzie substancje o działaniu lipolitycznym i antycellulitowym. Są to najczęściej L-karnityna, fosfatydylocholina i hialuronidaza. Niszczą one komórki tłuszczowe i „rozbijają” cellulit. Inne składniki zawarte w tych preparatach mają także za zadanie likwidację zastoju limfatycznego, stymulację metabolizmu oraz poprawienie lokalnego ukrwienia.

Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się także – poza leczeniem cellulitu – w odmłodzeniu skóry, likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia iniekcyjna w przypadku cellulitu polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczych bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym cellulitem. Podaje się je metodą punktowych wstrzyknięć na głębokość 2-6 mm, co kilka centymetrów.

Mezoterapia cellulitu różni się od tradycyjnej tym, że dedykowane leki podawane są głębiej, do warstwy podskórnej tkanki tłuszczowej.

Efekty

Mezoterapia iniekcyjna likwiduje objawy cellulitu oraz poprawia wygląd skóry. Przy mało zaawansowanym cellulicie w większości przypadków udaje się osiągnąć całkowicie gładką skórę. Przy bardziej zaawansowanych zmianach uzyskuje się wyraźne osłabienie efektu „skórki pomarańczowej˝ oraz gładszą powierzchnię skóry.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać co 2-4 tygodnie,  a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • Dermaheal LL

    Dermaheal LL to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej preparat do mezoterapii igłowej o działaniu lipolitycznym i antycellulitowym. Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i  sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję. Może być stosowany na całe ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy.

    Główne wskazania do zastosowania preparatu Dermaheal LL to leczenie cellulitu oraz miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej.

    Dermaheal LL zawiera w swoim składzie L-karnitynę, fosfatydylocholinę, peptydy, aminokwasy, witaminy i minerały.