Mezoterapia mikroigłowa

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem derma rollerów medycznych znajdują się w dziale Odmłodzenie skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Derma rollery w rewitalizacji grzbietów rąk, podobnie jak zabiegi wykorzystujące mezoterapię, osocze bogatopłytkowe i procedurę hydrobalans, stosuje się w celu wzmocnienia, ujędrnienia i pogrubienia skóry oraz poprawy jej elastyczności, ukrwienia i funkcjonowania. Dzięki temu skóra jest mniej podatna na wiotczenie i starzenie się oraz mniej prześwitująca, przez co lepiej maskuje znajdujące się pod nią ścięgna i żyły.

Na czym polega zabieg?

Zabieg rewitalizacji grzbietów rąk za pomocą medycznego derma rollera polega na intensywnym, bardzo gęstym nakłuwaniu skóry, którą chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Odpowiednio głębokie i zagęszczone stymulują one naturalne reakcje samoodnowy skóry.

Derma rollery, oprócz grzbietów rąk, mogą być stosowane praktycznie wszędzie, również na dużych obszarach ciała: na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i udach.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą. Jest procedurą bezpieczną, szybką i zupełnie bezbolesną. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Derma rollery mogą być stosowane przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Efekty

Zastosowanie derma rollera zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni.

Wykonanie serii zabiegów z zastosowaniem derma rollera skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji.

Zabiegi na grzbietach rąk ujędrniają skórę, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że żyły i ścięgna stają się mniej widoczne. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Efekty zabiegu derma rollerem medycznym widoczne są dopiero po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie. 

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • Derma roller DNS bioGenesis

    Derma roller DNS to urządzenie do mezoterapii mikroigłowej, które stanowi ciekawą alternatywę dla zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym. Jest to niewielki wałeczek pokryty cienkimi mikro-igiełkami o dużym zagęszczeniu (192 igły na wałku).

    Derma roller DNS wytwarza w skórze  kanaliki – mikrouszkodzenia – powodując tym samym zwiększenie wytwarzania kolagenu i elastyny, co sprawia,  że nasza skóra ulega regeneracji. Powoduje rozluźnienie połączeń między komórkami naskórka z jednoczesnym pobudzeniem żywych warstw skóry. Prowadzi to do wzrostu przepływu krwi i pobudzeniu fibroblastów. Każdy kolejny zabieg stopniowo spłyca blizny oraz niweluje zmarszczki.

Moje publikacje na ten temat