Osocze bogatopłytkowe

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znajdują się w dziale Odmłodzenie skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Osocze bogatopłytkowe w rewitalizacji okolic oczu, podobnie jak mezoterapię iniekcyjną i derma rollery, stosuje się stosuje się w celu wzmocnienia, ujędrnienia i pogrubienia skóry oraz poprawy jej elastyczności, ukrwienia i funkcjonowania. Dzięki temu skóra jest mniej podatna na tworzenie się zmarszczek oraz mniej prześwitująca, przez co lepiej maskuje zasinienia i cienie pod oczami. Mocniejsza, lepiej ukrwiona i jędrniejsza skóra to także nadzieja na zmniejszenie obrzęków i worków pod oczami.

Osocze bogatopłytkowe podaje się śródskórnie techniką mezoterapii igłowej. Jednak preparatem, który się tutaj stosuje, w odróżnieniu od gotowego preparatu „z fiolki”, jest własne osocze pacjenta. Jest ono nie tylko gwarantem skuteczności, ale także wysokiego bezpieczeństwa terapii.

Osocze bogatopłytkowe jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych w rewitalizacji skóry, również w okolicy oczu.

Na czym polega zabieg?

Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Krew pobiera się w sposób jałowy, najczęściej z żyły kończyny górnej. Pacjent nie musi być na czczo, a cała procedura przypomina procedurę pobrania krwi do badań. Ilość pobieranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza, które chcemy otrzymać oraz od stosowanej metodologii jego zagęszczania.

Następnie probówki z krwią poddaje się wirowaniu w wirówce. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów morfotycznych.

Otrzymane osocze wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry po wcześniejszym jej znieczuleniu kremem Emla. Skóra w okolicy oczu, ze względu na swą niewielką grubość, ulega łatwemu znieczuleniu, a zabieg jest dzięki temu zupełnie bezbolesny.

Zabieg mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok.

Efekty

Efektem zastosowania serii zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest poprawa elastyczności, struktury, napięcia i gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek oraz odmłodzenie i ujednolicenie kolorytu skóry. Skóra staje się lepiej ukrwiona, a procesy odnowy przebiegają w niej znacznie szybciej. W efekcie skóra staje się gładsza i wyraźnie młodsza. Wygładzają się drobne zmarszczki, a okolica oczu nabiera blasku.

Osocze bogatopłytkowe najlepiej jest podawać w serii – przeważnie zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępach co 1-2 miesiące.

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • System GPS III Recover

    System GPS III Recover służy do separacji płytek krwi i uzyskania osocza bogatopłytkowego, które przyspiesza regenerację i rewitalizację skóry. System ten pozwala na przygotowanie koncentratu płytek krwi z niewielkiej ilości (27 lub 54 ml) krwi pacjenta.

    W wyniku wirowania krwi w specjalnej wirówce uzyskuje się aż dziewięciokrotną koncentrację płytek krwi w osoczu. Tak otrzymane osocze podaje się śródskórnie przy wykorzystaniu techniki mezoterapii igłowej.

  • System Regeneris

    System Regeneris służy do separacji płytek krwi i uzyskania osocza bogatopłytkowego, które przyspiesza regenerację i rewitalizację skóry. System ten pozwala na przygotowanie koncentratu płytek krwi z niewielkiej ilości (10-20 ml) krwi pacjenta.

    W wyniku wirowania krwi w specjalnej wirówce uzyskuje się prawie dwukrotną koncentrację płytek krwi w osoczu. Tak otrzymane osocze podaje się śródskórnie przy wykorzystaniu techniki mezoterapii igłowej.

Moje publikacje na ten temat