Osocze bogatopłytkowe

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znajdują się w dziale Odmłodzenie skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Osocze bogatopłytkowe w łysieniu, podobnie jak mezoterapia, wspomaga odrastanie włosów i regeneruje cebulki włosowe, nawet te, które nie były wcześniej aktywne. Stymuluje mikrokrążenie w okolicy mieszków włosowych, zwiększa ukrwienie skóry oraz wpływa korzystnie na gęstość i grubość włosów.

Osocze bogatopłytkowe jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych w leczeniu łysienia.

Na czym polega zabieg?

Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Krew pobiera się w sposób jałowy, najczęściej z żyły kończyny górnej. Pacjent nie musi być na czczo, a cała procedura przypomina procedurę pobrania krwi do badań. Ilość pobieranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza, które chcemy otrzymać oraz od stosowanej metodologii jego zagęszczania.

Następnie probówki z krwią poddaje się wirowaniu w wirówce. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów morfotycznych.

Osocze bogatopłytkowe podaje się śródskórnie techniką mezoterapii igłowej. Jednak preparatem, który się tutaj stosuje, w odróżnieniu od gotowego preparatu „z fiolki”, jest własne osocze pacjenta. Jest ono nie tylko gwarantem skuteczności, ale także wysokiego bezpieczeństwa terapii.

Zabieg stymulacji wzrostu włosów za pomocą osocza bogatopłytkowego polega na stosunkowo rzadkim (co ok. 2 cm) śródskórnym podawaniu niewielkich dawek osocza w owłosioną skórę głowy. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików, które mogą być widoczne przez kilka godzin. Nakłucia są mało bolesne.

Na zabieg pacjent powinien przyjść z umytą rano głową.

Efekty

Po kilku tygodniach od zabiegu, w zależności od stanu wyjściowego, poprawia się zarówno jakość włosów, jak i ich gęstość. Włosy stają się grubsze i mniej łamliwe. Pobudzone jest szybsze odrastanie włosów, a ich wypadanie stopniowo się zmniejsza. W niektórych przypadkach udaje się zatrzymać proces utraty włosów i przywrócić ich dawną gęstość.

Pełne efekty widoczne są dopiero po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

Zabiegi sprawdzają się zarówno u kobiet jak również u mężczyzn, w szczególności we wczesnej fazie łysienia. 

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • System GPS III Recover

    System GPS III Recover służy do separacji płytek krwi i uzyskania osocza bogatopłytkowego, które przyspiesza regenerację i rewitalizację skóry. System ten pozwala na przygotowanie koncentratu płytek krwi z niewielkiej ilości (27 lub 54 ml) krwi pacjenta.

    W wyniku wirowania krwi w specjalnej wirówce uzyskuje się aż dziewięciokrotną koncentrację płytek krwi w osoczu. Tak otrzymane osocze podaje się śródskórnie przy wykorzystaniu techniki mezoterapii igłowej.

  • System Regeneris

    System Regeneris służy do separacji płytek krwi i uzyskania osocza bogatopłytkowego, które przyspiesza regenerację i rewitalizację skóry. System ten pozwala na przygotowanie koncentratu płytek krwi z niewielkiej ilości (10-20 ml) krwi pacjenta.

    W wyniku wirowania krwi w specjalnej wirówce uzyskuje się prawie dwukrotną koncentrację płytek krwi w osoczu. Tak otrzymane osocze podaje się śródskórnie przy wykorzystaniu techniki mezoterapii igłowej.

Moje publikacje na ten temat