PixelPeel

Procedury, które łączą w sobie mikronakłuwanie skóry wraz z peelingami (w trakcie jednego zabiegu) charakteryzują się bardzo dużą skutecznością. Doskonałym przykładem takiego połączenia jest zabieg Pixel Peel. Jest to technika głębokiej regeneracji skóry, która polega na połączeniu mikronakłuwania urządzeniem Dermapen oraz średnio głębokiego peelingu Easy TCA, który zawiera kwas trójchlorooctowy (TCA).

W metodzie tej peeling, dzięki jednoczesnemu uszkodzeniu naskórka na całej jego grubości za pomocą igiełek, penetruje skórę znacznie głębiej, co daje wręcz spektakularne efekty.

Zabieg Pixel Peel znajduje zastosowanie w leczeniu blizn potrądzikowych, rozstępów i wiotkiej skóry (np. skóra na brzuchu po ciąży).

Bardzo dobre efekty uzyskuje się już po pierwszym zabiegu, jednak dla osiągnięcia optymalnego efektu warto jest przeprowadzić 3-4 zabiegi w odstępach co 4-8 tygodni

Na czym polega zabieg?

Zabieg PixelPeel polega na stopniowym, coraz głębszym nakłuwaniu skóry urządzeniem Dermapen. Nie stosuje się przy tym kremu EMLA tylko roztworu lignokainy z noradrenaliną, który pozwala na skuteczne znieczulenie oraz zahamowanie krwawienia, które uniemożliwiłoby położenie peelingu.  Po dokładnym i głębokim skłuciu skóry nakłada się na nią 1-2 warstwy peelingu Easy TCA zawierającego kwas trójchlorooctowy.

Zabieg PixelPeel nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą.

Efekty

Wykonanie zabiegu łączącego w sobie mikronakłuwanie skóry wraz z odpowiednio dobranym peelingiem daje o wiele bardziej spektakularne efekty niż każda z tych metod zastosowana oddzielnie.

....

.......

Pełne efekty widoczne są po serii 2-3 zabiegów. W zależności od długości gojenia się skóry, powinny one odbywać się co 6-8 tygodni

czytaj więcej...