Mezoterapia igłowa

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów mezoterapii iniekcyjnej znajdują się w dziale Odmłodzenie skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Mezoterapia w zapobieganiu wypadania włosów, podobnie jak zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, wspomaga odrastanie włosów i regeneruje cebulki włosowe, nawet te, które nie były wcześniej aktywne. Stymuluje mikrokrążenie w okolicy mieszków włosowych, zwiększa ukrwienie skóry oraz wpływa korzystnie na gęstość i grubość włosów. Zabieg jest metodą suplementacji zewnętrznej, która pozwala dostarczyć bezpośrednio w okolice mieszków włosowych potrzebne im składniki, takie jak np. aminokwasy, minerały czy witaminy.

Na czym polega zabieg?

Zabieg stymulacji wzrostu włosów za pomocą mezoterapii polega na stosunkowo rzadkim (co ok. 2 cm) śródskórnym podawaniu niewielkich dawek substancji odżywczych w owłosioną skórę głowy. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików, które mogą być widoczne przez kilka godzin. Nakłucia są mało bolesne.

Mezoterapię skóry owłosionej głowy wykonuje się za pomocą specjalnych dedykowanych preparatów.

Na zabieg pacjent powinien przyjść z umytą rano głową i nie myć jej przez kolejne 2-3 dni po zabiegu.

Efekty

Po kilku tygodniach od zabiegu, w zależności od stanu wyjściowego, poprawia się zarówno jakość włosów, jak i ich gęstość. Włosy stają się grubsze i mniej łamliwe. Pobudzone jest szybsze odrastanie włosów, a ich wypadanie stopniowo się zmniejsza. W niektórych przypadkach udaje się zatrzymać proces utraty włosów i przywrócić ich dawną gęstość.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są dopiero po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

Zabiegi sprawdzają się zarówno u kobiet jak również u mężczyzn, w szczególności we wczesnej fazie łysienia. 

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • Dermaheal HL

    Dermaheal HL to produkt działający regenerująco i zapobiegający wypadaniu włosów przeznaczony do mezoterapii skóry głowy. Zmniejsza wypadanie włosów i łysienie, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację mikrokrążenia w skórze. Zwiększa gęstość oraz grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.

    Dermaheal HL zawiera w swoim składzie 56 składników aktywnych, w tym: witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, czynniki redukujące i peptydy biomimetyczne. 

Moje publikacje na ten temat