Wolumetria twarzy

Wraz z wiekiem starzeje się nie tylko nasza skóra, ale również inne tkanki twarzy. Stopniowo zanika podskórna tkanka tłuszczowa, szczególnie w okolicach skroni, kości policzkowych, jarzmowych oraz okolic ust. Resorpcji ulega także, choć w mniejszym stopniu, tkanka kostna. W efekcie twarz traci swe młodzieńcze kształty, rysy wyostrzają się, a starzejąca się skóra, coraz słabiej podtrzymywana przez zanikającą tkankę podskórną, wiotczeje i opada.

Wolumetria to małoinwazyjny zabieg, który przywraca tkankom właściwą objętość i pozwala na modelowanie owalu twarzy. Zabieg przynosi czasami podobne efekty jak lifting twarzy, jednak w przeciwieństwie do niego jest bezbolesny i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Wolumetria likwiduje problem wiotkiej skóry, poprawia jej napięcie oraz pozwala na wygładzenie głębokich zmarszczek i bruzd. Pozwala również modelować linię żuchwy.  

Preparaty wolumetryczne to specyficzne wypełniacze, znacznie gęstsze od tych, stosowanych np. przy wypełnianiu zmarszczek i bruzd. Charakteryzują się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników. Do wolumetrii wykorzystuje się najbardziej „gęste” preparaty kwasu hialuronowego, takie jak np. Emervel Deep, Emervel Volume, Juvederm Voluma, czy Teosyal Ultra Deep. W wolumetrii stosowany jest także preparat zawierający hydroksyapatyt wapnia. 

czytaj więcej...

Dla kogo?  

Zabieg wolumetrii pozwala na uzupełnienie objętości zapadniętych policzków, skroni, brody, kości policzkowych, jarzmowych oraz wypełnienie tzw. „doliny łez” i okolicy czołowej.

Wolumetria jest wskazana u osób, które mają wiotką, mało jędrną, opadającą skórę na twarzy (np. po intensywnym odchudzaniu). Bardzo dużą korzyść z zabiegu odniosą również osoby, które mają bardzo wyraźne zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe i/lub linie marionetki, chcą podkreślić łuki jarzmowe, wypełnić policzki, skronie, czoło lub tzw. „dolinę łez”. Bardzo często wykonuje się go u osób, które chcą pozbyć się tzw. „chomików” lub zaokrąglić zbyt szczupłą twarz.

Zabiegowi można poddać się w każdym wieku i systematycznie go powtarzać.

Jakie okolice?

Policzki, łuki jarzmowe, skronie, broda, czoło. 

Jakie zabiegi?

W zabiegach wolumetrycznych najczęściej stosowane są preparaty zawierające wysoko usieciowany kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. 

Jakie efekty?

Efekty zabiegu wolumetrycznego widoczne są od razu po zabiegu. Utrzymują się one, w zależności od zastosowanego preparatu, przez okres od 9 do 18 miesięcy.