Wypełnienie zmarszczek i bruzd

Zmarszczki i bruzdy to pojawiające się wraz z upływem czasu mniejsze lub większe „zagniecenia” na skórze twarzy. Za ich powstawanie odpowiedzialnych jest wiele czynników, zarówno tych wewnętrznych (związanych z wiekiem, genami czy chorobami), jak i zewnętrznych, zależnych od stylu życia (np. palenie tytoniu, opalanie się, niewłaściwe odżywianie się, stresujący tryb życia, gwałtowne wahania wagi czy nieprawidłowa pielęgnacja skóry).

W wyniku ich działania skóra powoli traci swoją sprężystość i staje się coraz bardziej wiotka, cienka i przesuszona. Na jej powierzchni zaczynają pojawiać się drobne zmarszczki, które w miarę upływu czasu pogłębiają się i stają się coraz bardziej widoczne.

Pierwsze zmarszczki zauważamy już po 25. roku życia i są nimi zmarszczki mimiczne. Metodą na ich pozbycie się są zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej. W późniejszych latach utrwalanie się zmarszczek jest wynikiem utraty kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny ze skóry.

W walce z utrwalonymi zmarszczkami i pogłębiającymi się bruzdami na twarzy powszechnie wykorzystywane są preparaty (tzw. wypełniacze) zawierające usieciowany kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia.

Wypełnianie zmarszczek i bruzd wskazane jest wówczas, gdy skóra staje się wiotka i mało elastyczna. Pogłębiające się wtedy zmarszczki i bruzdy powodują dyskomfort i złe samopoczucie. Najczęściej ma to miejsce po czterdziestym roku życia i stanowi wskazanie do przeprowadzenia zabiegu ich wypełniania.

czytaj więcej...

Dla kogo?  

Zabiegom wypełniania zmarszczek i bruzd na twarzy poddają są osoby, które nie akceptują utrwalonych zmarszczek oraz pogłębiających się bruzd na twarzy.

Jakie okolice?

Bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy poniżej kącików ust („linie marionetki”), zmarszczki w okolicy ust („usta palacza”), zmarszczki na czole (zmarszczki poziome czoła oraz pionowe między brwiami), zmarszczki w kącikach oczu („kurze łapki”) oraz wszystkie inne większe lub mniejsze zmarszczki bądź zagłębienia (np. blizny) na twarzy.

Jakie zabiegi?

W wypełnianiu zmarszczek i bruzd najczęściej stosowane są preparaty zawierające usieciowany kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. 

Jakie efekty?

Efekty wypełniania zmarszczek i bruzd widoczne są od razu po zabiegu. Utrzymują się one, w zależności od zastosowanego preparatu, przez okres od 9 do 18 miesięcy.

Przed zabiegiem
Przed zabiegiem
Po zabiegu
Po zabiegu