Korekta grzbietu nosa

Nos bywa źródłem wielu kompleksów. Czasami wymaga leczenia operacyjnego, ale w dużej części przypadków pożądane efekty przynieść może małoinwazyjny zabieg z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. Pozwala to na natychmiastową korekcje garbu, nierówności czy podniesienie grzbietu nosa.

Oczywiście przy użyciu tzw. wypełniaczy nie można osiągnąć tak radykalnych rezultatów, jak w przypadku interwencji chirurgicznej. Umożliwiają one jednak znaczną poprawę kształtu nosa, wypełnienie zagłębień, wyprostowanie grzbietu czy optyczne zwężenie nosa. Bardzo ważne jest również to, że taką korektę wykonuje się bez bólu, bez długiego okresu rekonwalescencji i bez potencjalnych powikłań pooperacyjnych.

czytaj więcej...

Dla kogo?  

Zabiegom korekty grzbietu nosa poddają są osoby, które chcą zlikwidować garb lub nierówności na nosie, podnieść lub wyprostować grzbiet nosa, optycznie zwęzić nos lub poprawić jego kształt.

Jakie okolice?

Grzbiet nosa.

Jakie zabiegi?

W korekcie grzbietu nosa najczęściej stosowane są preparaty zawierające usieciowany kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. 

Jakie efekty?

Efekty korekcji grzbietu nosa widoczne są od razu po zabiegu. Utrzymują się one, w zależności od zastosowanego preparatu, przez okres od 8 do 18 miesięcy.