Kwas hialuronowy

Szczegółowe informacje dotyczące kwasu hialuronowego i zabiegów z jego wykorzystaniem znajdują się w dziale Wypełnianie zmarszczek i bruzd (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Kwas hialuronowy wykorzystany w powiększaniu i modelowaniu ust pozwala przywrócić ustom młodszy i atrakcyjniejszy wygląd. Za jego pomocą można nie tylko powiększyć usta, ale także podkreślić granicę między czerwienią wargową, a skórą, skorygować ewentualną asymetrię ust i przywrócić ich właściwe proporcje oraz unieść kąciki ust. Zabieg pozwala również uzyskać efekt odświeżenia, nawodnienia i rewitalizacji ust.

W zależności od oczekiwanego efektu można stosować kwas hialuronowy, który jest bardziej lub mniej usieciowany (czyli bardziej lub mniej „twardy”). Twardsze preparaty będą dawały bardziej widoczny rezultat, bardziej miękkie zaś bardziej dyskretne efekty. Do wypełniania ust stosuje się różne preparaty kwasu hialuronowego, nie tylko te opatrzone dopiskiem „Lips” lub „Kiss”.

Usieciowany kwas hialuronowy, dzięki swoim właściwościom oraz wysokiej biokompatybilności doskonale nadaje się również do innych zabiegów, takich jak wypełnianie zmarszczek i bruzd, korekta grzbietu nosa, wolumetria twarzy i rewitalizacja grzbietów rąk. Efekty po jego użyciu są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Na czym polega zabieg?

Usta są bardzo dobrze unerwione, dlatego przed zabiegiem konieczne jest ich skuteczne znieczulenie. Można to zrobić za pomocą kremu Emla lub zastosować tzw. znieczulenie nasiękowe (stomatologiczne) – wtedy środek znieczulający podaje się do skóry igłą wbijając ją od strony jamy ustnej.

Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w kontur ust oraz czerwień wargową za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a jego rezultaty są widoczne natychmiast. Bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do swoich aktywności.

Po zabiegu, jak po każdej iniekcji igłą, może się pojawić obrzęk i drobne zasinienia, które ustępują po kilku dniach.

Przez około tydzień po zabiegu usta są nieco obrzęknięte i wyglądają na większe, niż będą ostatecznie. Końcowy efekt widoczny jest po około dwóch tygodniach.

Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Efekty

Efekty zabiegu są natychmiastowe i bardzo naturalne. Uzyskać można powiększenie ust, podkreślenie ich konturu, korektę asymetrii, przywrócenie właściwe proporcji warg oraz uniesienie kącików ust. Zabieg pozwala uzyskać również na odświeżenie, nawodnienie i rewitalizację ust.

Działanie kwasu hialuronowego jest w pełni odwracalne. Utrzymuje się średnio przez ok. 8-10 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta. Po upływie tego czasu stopniowo zanika. 

czytaj więcej...

Stosowane produkty

 • Emervel

  Preparaty Emervel to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowany w technologii NASHA. Na polskim rynku dostępnych jest 5 wypełniaczy w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty: Emervel Touch, Emervel Classic, Emervel Lips, Emervel Deep, oraz Emervel Volume.

  Właściwości każdego wypełniacza Emervel zostały precyzyjnie opracowane w ramach tzw. Optimal Balance Technology, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Emervel potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych.

  Producent: Galderma.

 • Juvederm

  Preparaty Juvederm to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowanych w technologii BDDE. Na polskim rynku dostępne są 4 wypełniacze w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty: Juvederm Ultra 2, Juvederm Ultra 3, Juvederm Ultra Lips oraz  Juvederm Ultra 4. Oprócz preparatów Juvederm Ultra, dostępne są również preparaty Juvederm Volbella i Juvederm Voluma.

  Właściwości każdego wypełniacza Juvederm zostały precyzyjnie opracowane tak, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Juvederm potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych

  Producent: Allergan.

 • Teosyal

  Preparaty Teosyal to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowanych w technologii BDDE. Na polskim rynku dostępnych jest 5 wypełniaczy w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty:  Teosyal First Lines, Teosyal Touch Up, Teosyal Deep Lines , Teosyal Kiss oraz Teosyal Ultra Deep.

  Właściwości każdego wypełniacza Teosyal zostały precyzyjnie opracowane tak, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Teosyal potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych.

  Producent: Teoxane / NewDerm

Moje publikacje na ten temat