Procedura hydrobalans
Procedura hydrobalans nazywana jest także zabiegiem głębokiego nawilżania skóry lub zabiegiem nawilżania skóry „od środka”. Polega na dostarczeniu skórze ubywającego wraz z wiekiem kwasu hialuronowego. Ma to na celu przywrócenie jej właściwego nawilżenia, jędrności i funkcjonowania.
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry i spełnia bardzo wiele ważnych funkcji. W procesie starzenia systematycznie tracimy jego zapasy. Przez to słabiej funkcjonują m.in. fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych.
Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza w końcu do jej ścieńczenia i zwiotczenia. Podając kwas hialuronowy w iniekcji (przy użyciu igły lub kaniuli) możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze jej młodzieńcze właściwości.
Procedurę hydrobalans różni od mezoterapii rodzaj stosowanego kwasu hialuronowego oraz głębokość jego podania. W mezoterapii używa się kwasu hialuronowego, który nie jest usieciowany i podaje się go śródskórnie, bardzo płytko. W procedurze hydrobalans wykorzystuje się usieciowany (lekko) kwas hialuronowy i podaje się go głęboko śródskórnie lub podskórnie.
Na czym polega zabieg?
Zabieg hydrobalans polega na wstrzykiwaniu do głębokich warstw skóry (igłą) lub bezpośrednio pod skórę (igłą lub kaniulą) preparatu stabilizowanego kwasu hialuronowego. Można go podawać we wszystkich tych obszarach twarzy i ciała, które wymagają nawilżenia i ujędrnienia skóry.
Zabieg hydrobalans nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Zabiegi mogą być wykonywane przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.
Podczas jednego zabiegu podaje się zazwyczaj od 1 ml do 2 ml preparatu na wybraną okolicę. Zabieg wymaga kilku powtórzeń, które wykonuje się w odstępach 2–4 tygodniowych. W fazie podtrzymującej, zabiegi należy wykonywać raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się długotrwale.
Efekty
Zabieg hydrobalans polecany jest osobom, które zauważają u siebie pierwsze zmiany w wyglądzie skóry twarzy i ciała, a zwłaszcza utratę jej nawilżenia i jędrności. Zazwyczaj dzieje się tak już po 30. roku życia. Zabieg jest także często wykonywany jako dodatkowy, uzupełniający, pomiędzy innymi zabiegami, takimi jak np. zabiegi wolumetryczne, laserowe czy peelingi.
Po serii zabiegów poprawia się jędrność i nawilżenie skóry. Staje się ona gładsza, jest lepiej napięta i rozświetlona. Skóra sucha odczuwa komfort nawilżenia, a na skórze łojotokowej pory stają się mniej widoczne. Ponieważ kwas hialuronowy, zawarty w stosowanych w procedurze hydrobalans preparatach, nieznacznie zwiększa jeszcze swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po serii zabiegów efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Ostatecznie uzyskujemy więc wypełnienie, zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym zabiegowi.
Zabieg jest procedurą małoinwazyjną, co minimalizuje okres rekonwalescencji.
czytaj więcej...