Kwas hialuronowy

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego znajdują się w dziale Wypełnianie zmarszczek i bruzd (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Kwas hialuronowy w rewitalizacji okolic oczu służy głównie do wypełniania doliny łez oraz drobnych zmarszczek znajdujących się w zewnętrznych kącikach oczu. Dzięki temu okolice te odzyskują młodzieńczy wygląd,

Na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego skóra jest znieczulana kremem Emla, dlatego jest on zupełnie bezbolesny.

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry lub pod skórę wypełnia zmarszczki, dając bardzo naturalne efekty.

Preparat podawany jest za pomocą igły lub tzw. kaniuli. Kaniula to nic innego jak długa igła, która jest jednak tępa na swym końcu – otwór wyjściowy, przez który wydostaje się preparat, znajduje się na jej boku.

Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku.

Efekty

Po wstrzyknięciu preparatu w linię zmarszczki lub do doliny łez obserwuje się ich złagodzenie. Do likwidacji drobnych zmarszczek stosuje się miękkie materiały i podaje się je śródskórnie (igłą). Do wypełnienia doliny łez stosuje się bardziej gęste materiały i podaje się je za pomocą igły lub kaniuli.

Bardzo często wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (np. w kącikach oczu) powinno poprzedzić podanie toksyny botlinowej, po to, aby osłabić mięśnie  mimiczne, które te zmarszczki wywołują. 

czytaj więcej...

Stosowane produkty

 • Emervel

  Preparaty Emervel to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowany w technologii NASHA. Na polskim rynku dostępnych jest 5 wypełniaczy w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty: Emervel Touch, Emervel Classic, Emervel Lips, Emervel Deep, oraz Emervel Volume.

  Właściwości każdego wypełniacza Emervel zostały precyzyjnie opracowane w ramach tzw. Optimal Balance Technology, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Emervel potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych.

  Producent: Galderma.

 • Juvederm

  Preparaty Juvederm to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowanych w technologii BDDE. Na polskim rynku dostępne są 4 wypełniacze w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty: Juvederm Ultra 2, Juvederm Ultra 3, Juvederm Ultra Lips oraz  Juvederm Ultra 4. Oprócz preparatów Juvederm Ultra, dostępne są również preparaty Juvederm Volbella i Juvederm Voluma.

  Właściwości każdego wypełniacza Juvederm zostały precyzyjnie opracowane tak, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Juvederm potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych

  Producent: Allergan.

 • Teosyal

  Preparaty Teosyal to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowanych w technologii BDDE. Na polskim rynku dostępnych jest 5 wypełniaczy w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty:  Teosyal First Lines, Teosyal Touch Up, Teosyal Deep Lines , Teosyal Kiss oraz Teosyal Ultra Deep.

  Właściwości każdego wypełniacza Teosyal zostały precyzyjnie opracowane tak, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Teosyal potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych.

  Producent: Teoxane / NewDerm

Moje publikacje na ten temat