Mezoterapia igłowa

Mezoterapia iniekcyjna (lub inaczej: igłowa) polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu igły i strzykawki. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które są uszkodzone i tego potrzebują.

Pokonanie bariery naskórkowej drogą iniekcji pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.

Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w usuwaniu rozstępów wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

W praktyce wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty do mezoterapii, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu. Znacznie rzadziej koktajle lecznicze są indywidualnie dobraną przez lekarza mieszanką związków leczniczych, regenerujących i odżywczych.

Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się także – poza usuwaniem rozstępów – w odmładzaniu skóry, likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

Na czym polega zabieg?

Zabieg mezoterapii w usuwaniu rozstępów polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych na brzegach istniejących zmian.  Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkunastu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji.

Mezoterapię igłową można stosować we wszystkich miejscach, w których pojawiły się rozstępy. Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą.

Efekty

Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie oraz odżywienie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie, gęstość i elastyczność skóry. Powodują stopniowe gojenie się rozstępów.

Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są dopiero po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie.

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • Dermaheal HSR

    Dermaheal HSR to przeciwzmarszczkowy preparat do mezoterapii igłowej dający efekt odmłodzenia, regeneracji i głębokiego nawilżenia.

    Obecny w preparacie kwas hialuronowy nawilża skórę i zmniejsza pory. Powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek i wzmacnia elastyczność skóry poprzez przyspieszenie proliferacji komórek oraz indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawadnia suchą skórę i pomaga jej utrzymać optymalną równowagę. Produkt przeznaczony jest do rewitalizacji skóry dojrzałej okolic twarzy, szyi, dekoltu, ramion i grzbietów rąk.

    Dermaheal HSR zawiera 58 składników aktywnych, w tym: kwas hialuronowy (o stężeniu 1%), witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, czynniki redukujące i peptydy biomimetyczne.

Moje publikacje na ten temat