Rewitalizacja skóry

Wraz z wiekiem nasza skóra staje się coraz bardziej wiotka, cienka, mało elastyczna i przesuszona. Na jej powierzchni zaczynają pojawiać się drobne zmarszczki i przebarwienia, które w miarę upływu czasu stają się coraz bardziej widoczne. Proces ten, zależny od wielu czynników, ma związek m.in. ze zmniejszeniem aktywności fibroblastów oraz liczby włókien kolagenowych i elastyny w skórze.

Poprawa wyglądu, napięcia i kondycji skóry oraz wygładzenie drobnych zmarszczek to bardzo ważne cele znacznej części zabiegów medycyny estetycznej. Starzeniu się skóry nie można całkowicie zapobiec, ale istnieją skuteczne metody, które mogę ten proces znacznie opóźnić i pozwolić nam jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem.

czytaj więcej...

Dla kogo?

Zabiegi rewitalizacji skóry polecane są przede wszystkim osobom w wieku 30-60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz lub inne okolice ciała, zredukować objawy starzenia się i poprawić stan oraz kondycję skóry.

Dużą korzyć odniosą z nich osoby skarżące się na zmiany potrądzikowe, przebarwienia, worki lub zasinienia pod oczami, obwisłą skórę, teleangiektezje (pajączki naczyniowe), uszkodzenia posłoneczne lub nadmierne rogowacenie naskórka.

Zabiegi rewitalizacji skóry są szczególnie wskazane u osób narażonych na negatywny wpływ takich czynników, jak: zanieczyszczone powietrze, palenie tytoniu (czynne lub bierne), alkohol, niewłaściwa dieta, stres, mała ilość snu czy nadmierna ekspozycja na światło słoneczne.

Jakie okolice?

Każda okolica ciała, którą chcemy poddać odmłodzeniu. Najczęściej: powieki, twarz, szyja, dekolt, ramiona i grzbiety dłoni.  

Jakie zabiegi?

Aby poprawić wygląd i kondycję skóry oraz zlikwidować drobne zmarszczki i pojawiające się z czasem przebarwienia korzysta się obecnie z wielu metod. Do najskuteczniejszych należą:

Jakie efekty?

Efekty zabiegów rewitalizacji skóry widoczne są przeważnie po serii 4-6 zabiegów przeprowadzanych systematycznie co 2-4 tygodnie. W zależności od rodzaju zabiegu, utrzymują się one przez okres od 3 do 24 miesięcy.