Procedura hydrobalans

Szczegółowe informacje dotyczące procedury hydrobalans znajdują się w dziale Odmłodzenie skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Procedurę hydrobalans w rewitalizacji grzbietów rąk, podobnie jak zabiegi wykorzystujące mezoterapię, osocze bogatopłytkowego i derma rollery, stosuje się w celu wzmocnienia, ujędrnienia i pogrubienia skóry oraz poprawy jej elastyczności, ukrwienia i funkcjonowania. Dzięki temu skóra jest mniej podatna na wiotczenie i starzenie się oraz mniej prześwitująca, przez co lepiej maskuje znajdujące się pod nią ścięgna i żyły.

Na czym polega zabieg?

Zabieg hydrobalans w rewitalizacji skóry grzbietów rąk polega na wstrzykiwaniu kaniulą pod skórę preparatu stabilizowanego kwasu hialuronowego. Oprócz grzbietów rąk można go podawać we wszystkich tych obszarach twarzy i ciała, które wymagają nawilżenia i ujędrnienia skóry.

Zabieg hydrobalans nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Zabiegi mogą być wykonywane przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Podczas jednego zabiegu podaje się zazwyczaj od 1 ml do 2 ml preparatu na wybraną okolicę. Zabieg wymaga kilku powtórzeń, które wykonuje się w odstępach 4 tygodniowych. W fazie podtrzymującej, zabiegi należy wykonywać raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się długotrwale.

Efekty

Zabieg polecany jest osobom, które zauważają pierwsze zmiany w wyglądzie skóry grzbietów rąk, a zwłaszcza utratę jej nawilżenia i jędrności. Zazwyczaj dzieje się tak już po 30. roku życia. Zabieg hydrobalans jest także często wykonywany jako zabieg dodatkowy i uzupełniający pomiędzy innymi zabiegami, takimi jak np. wypełnianie kwasem hialuronowym, mezoterapia, osocze, derma rollery czy peelingi.

Po serii zabiegów poprawia się jędrność i nawilżenie skóry. Skóra staje się gładsza, jest lepiej napięta i rozświetlona. Skóra z natury sucha „odczuwa” komfort nawilżenia, a na skórze łojotokowej pory stają się mniej widoczne. Ponieważ kwas hialuronowy zawarty w stosowanym w procedurze preparacie w naturalny sposób delikatnie zwiększa swoją objętość, nieznacznie absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po serii zabiegów efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje w niej produkcję kolagenu. Ostatecznie uzyskujemy więc wypełnienie, zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym zabiegowi.

Zabieg jest procedurą małoinwazyjną, co minimalizuje okres rekonwalescencji.

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • Restylane Vital

    Restylane Vital to preparat stabilizowanego kwasu hialuronowego przeznaczony do rewitalizacji skóry dojrzałej z wyraźnymi oznakami fotouszkodzenia. Łagodnie i naturalnie wygładzając skórę sprawia, że cera staje się młoda i zdrowa. 

  • Restylane Vital Light

    Restylane Vital Light to preparat stabilizowanego kwasu hialuronowego przeznaczony do rewitalizacji skóry wrażliwej, bez wyraźnych oznak fotouszkodzenia. Jest też odpowiedni do stosowania na wrażliwych obszarach, takich jak szyja czy dekolt.