Kwas hialuronowy

Szczegółowe informacje dotyczące kwasu hialuronowego i zabiegów z jego wykorzystaniem znajdują się w dziale Wypełnianie zmarszczek i bruzd (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Kwas hialuronowy w korekcie grzbietu nosa, podobnie jak hydroksyapatyt wapnia, służy do likwidacji garbu lub nierówności na nosie, podniesieniu lub wyprostowaniu grzbietu nosa, optycznego zwężenia nosa lub poprawy jego kształtu.

Usieciowany kwas hialuronowy, dzięki swoim właściwościom oraz wysokiej biokompatybilności doskonale nadaje się również do innych zabiegów, takich jak wypełnianie zmarszczek i bruzd, powiększanie i modelowanie ust, wolumetria twarzy i rewitalizacja grzbietów rąk. Efekty po jego użyciu są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem Emla, dlatego jest on zupełnie bezbolesny.

Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w miejsce wymagające wypełnienia lub zmiany za pomocą igły lub kaniuli. Zabieg polega na podskórnym podaniu preparatu, wypełnieniu miejsca iniekcji i miejscowym uniesieniu skóry. W ten sposób można zlikwidować np. garb nosa.

Do zabiegu wykorzystuje się cienkie igły lub kaniule, co zmniejsza doznania bólowe. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a jego rezultaty są widoczne natychmiast. Bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do swoich aktywności.

Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Efekty

Efekty zabiegu są natychmiastowe i bardzo naturalne. Po zabiegu obserwuje się, w zależności od stanu wyjściowego, korektę garbu lub nierówności na nosie, podniesienie lub wyprostowanie grzbietu nosa, optyczne zwężenie nosa lub poprawę jego kształtu.

Działanie kwasu hialuronowego jest w pełni odwracalne. Utrzymuje się średnio przez ok. 8-10 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta. Po upływie tego czasu stopniowo zanika. 

czytaj więcej...

Stosowane produkty

 • Emervel

  Preparaty Emervel to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowany w technologii NASHA. Na polskim rynku dostępnych jest 5 wypełniaczy w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty: Emervel Touch, Emervel Classic, Emervel Lips, Emervel Deep, oraz Emervel Volume.

  Właściwości każdego wypełniacza Emervel zostały precyzyjnie opracowane w ramach tzw. Optimal Balance Technology, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Emervel potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych.

  Producent: Galderma.

 • Juvederm

  Preparaty Juvederm to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowanych w technologii BDDE. Na polskim rynku dostępne są 4 wypełniacze w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty: Juvederm Ultra 2, Juvederm Ultra 3, Juvederm Ultra Lips oraz  Juvederm Ultra 4. Oprócz preparatów Juvederm Ultra, dostępne są również preparaty Juvederm Volbella i Juvederm Voluma.

  Właściwości każdego wypełniacza Juvederm zostały precyzyjnie opracowane tak, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Juvederm potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych

  Producent: Allergan.

 • Teosyal

  Preparaty Teosyal to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowanych w technologii BDDE. Na polskim rynku dostępnych jest 5 wypełniaczy w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty:  Teosyal First Lines, Teosyal Touch Up, Teosyal Deep Lines , Teosyal Kiss oraz Teosyal Ultra Deep.

  Właściwości każdego wypełniacza Teosyal zostały precyzyjnie opracowane tak, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Teosyal potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych.

  Producent: Teoxane / NewDerm

Moje publikacje na ten temat