Mezoterapia igłowa

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów mezoterapii iniekcyjnej znajdują się w dziale Odmłodzenie skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Mezoterapię w rewitalizacji grzbietów rąk, podobnie jak zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe, derma rollery i procedurę hydrobalans, stosuje się w celu wzmocnienia, ujędrnienia i pogrubienia skóry oraz poprawy jej elastyczności, ukrwienia i funkcjonowania. Dzięki temu skóra jest mniej podatna na wiotczenie i starzenie się oraz mniej prześwitująca, przez co lepiej maskuje znajdujące się pod nią ścięgna i żyły.

Zastosowanie odpowiednich preparatów pozwala również osiągnąć redukcję przebarwień skórnych i zmniejszenie syntezy melaniny. Mezoterapia działa wtedy rozjaśniająco i zapobiega dalszej pigmentacji skóry. Redukuje przebarwienia i rozjaśnia oraz wyrównuje koloryt skóry.

Na czym polega zabieg?

Zabieg rewitalizacji grzbietów rąk za pomocą mezoterapii igłowej polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych.

Podczas zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkunastu-kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji.

Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok.

Efekty

Zabiegi mezoterapii grzbietów rąk powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest poprawa grubości i gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.

Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje poprawę jakości skóry oraz zmniejszenie widoczności ścięgien i żył. Skóra ma grzbietach rąk odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są dopiero po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

czytaj więcej...

Stosowane produkty

 • Dermaheal SB

  Dermaheal SB to preparat do mezoterapii redukujący przebarwienia skórne i zmniejszający syntezę melaniny.

  Działa rozjaśniająco i efektywnie zapobiega dalszej pigmentacji skóry. Redukuje powstałe w wyniku syntezy melaniny przebarwienia skórne i rozjaśnia oraz wyrównuje koloryt cery. Sprawia, że skóra staje się rozświetlona i pełna zdrowego blasku. Skuteczny także w walce z plamami starczymi. Pozostawia skórę gładką, miękką i promienną.

  Dermaheal SB zawiera kilkadziesiąt składników aktywnych, w tym: witaminy, aminokwasy, minerały i peptydy biomimetyczne. Nie zawiera kwasu hialuronowego.

 • Dermaheal SR

  Dermaheal SR to rewitalizujący preparat do mezoterapii igłowej dający efekt odmłodzenia, redukcji zmarszczek i zapobiegający starzeniu się skóry.

  Działa szczególnie korzystnie na skórę wokół oczu, trądzikową i o rozszerzonych porach. Redukuje drobne zmarszczki i poprawia elastyczność skóry, zwiększając w niej ilość kolagenu, elastyny i innych składników                                                                   macierzy międzykomórkowej.

  Dermaheal SR zawiera 57 składników aktywnych, w tym: witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, czynniki redukujące i peptydy biomimetyczne. Nie zawiera kwasu hialuronowego.

 • Dermaheal HSR

  Dermaheal HSR to przeciwzmarszczkowy preparat do mezoterapii igłowej dający efekt odmłodzenia, regeneracji i głębokiego nawilżenia.

  Obecny w preparacie kwas hialuronowy nawilża skórę i zmniejsza pory. Powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek i wzmacnia elastyczność skóry poprzez przyspieszenie proliferacji komórek oraz indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawadnia suchą skórę i pomaga jej utrzymać optymalną równowagę. Produkt przeznaczony jest do rewitalizacji skóry dojrzałej okolic twarzy, szyi, dekoltu, ramion i grzbietów rąk.

  Dermaheal HSR zawiera 58 składników aktywnych, w tym: kwas hialuronowy (o stężeniu 1%), witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, czynniki redukujące i peptydy biomimetyczne.

Moje publikacje na ten temat