Rewitalizacja grzbietów rąk
Skóra na rękach jest stale narażona na kontakt z kurzem, brudem i zarazkami oraz na niekorzystny wpływ detergentów, środków chemicznych i czynników atmosferycznych. Dlatego bardzo szybko może stać się sucha, zaczerwieniona, spierzchnięta i popękana. Spracowana i zmęczona skóra rąk szybko się starzeje, a utrata jej elastyczności i napięcia jest szczególnie widoczna, ponieważ posługujemy się nimi na co dzień.
Najczęstsze problemy dotyczące skóry grzbietów rąk obejmują: suchość i szorstkość, wiotczenie, zmianę kolorytu, rogowacenie słoneczne oraz prześwitujące żyły i ścięgna. Z kolei bardzo częstym problemem dłoni jest nadpotliwość.
Dostępne metody, takie jak mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe, derma rollery medyczne czy procedura hydrobalans, pozwalają na odmłodzenie, pogrubienie, napięcie i wzmocnienie osłabionej skóry grzbietów rąk. Nie bez znaczenia estetycznego jest również możliwość poprawy jakości i funkcji naskórka oraz likwidacji występujących przebarwień.
Wreszcie, bardzo korzystnie na wygląd rąk, wpływa wypełnienie ich grzbietowych części preparatami zawierającymi kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. Powoduje to znaczne zmniejszenie widoczności prześwitujących żył i ścięgien oraz poprawę jakości skóry.
Mechanizm działania poszczególnych zabiegów mających na celu rewitalizację skóry grzbietów rąk jest różny, ale w dużej mierze opiera się na ujędrnieniu i poprawie napięcia skóry poprzez przemodelowanie struktury jej włókien kolagenowych oraz regenerację naskórka. Oprócz stymulacji produkcji kolagenu, bardzo ważna jest również poprawa ukrwienia i wyglądu skóry. To bardzo ważne, ponieważ dłonie stanowią naszą wizytówkę.
czytaj więcej...Dla kogo?
Zabiegi rewitalizacji grzbietów rąk polecane są wszystkim osobom, które skarżą się na suchą i szorstką bądź cienką i zwiotczałą skórę. Dużą korzyść odniosą z nich także osoby z widocznymi żyłami i ścięgnami dłoni oraz przebarwieniami występującymi na skórze.
Zabiegi rewitalizacji grzbietów rąk są szczególnie wskazane u osób narażonych na szkodliwy wpływ takich czynników, jak detergenty, środki chemiczne, czynniki atmosferyczne (zanieczyszczenia, niskie temperatury), palenie tytoniu (czynne lub bierne), alkohol, niewłaściwa dieta, stres, mała ilość snu czy nadmierna ekspozycja na światło słoneczne.
Jakie okolice?
Grzbiety dłoni, grzbiety palców.
Jakie zabiegi?
W rewitalizacji grzbietów dłoni stosuje się wiele metod. Do najskuteczniejszych należą:
Jakie efekty?
Efekty zabiegów rewitalizacji skóry grzbietów rąk (mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, derma rolery i procedura hydrobalans) oraz terapii depigmentacyjnej widoczne są przeważnie po serii 4-6 zabiegów wykonywanych co 2-4 tygodnie. Efekty działania kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia i peelingów widoczne są praktycznie od razu.
W zależności od rodzaju zabiegu, efekty utrzymują się przez okres od 6 do 18 miesięcy.