Mezoterapia igłowa

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów mezoterapii iniekcyjnej znajdują się w dziale Odmłodzenie skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Mezoterapię w rewitalizacji okolic oczu, podobnie jak zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i derma rollerów, stosuje się w celu wzmocnienia, ujędrnienia i pogrubienia skóry oraz poprawy jej elastyczności, ukrwienia i funkcjonowania. Dzięki temu skóra jest mniej podatna na tworzenie się zmarszczek oraz mniej prześwitująca, przez co lepiej maskuje zasinienia i cienie pod oczami. Mocniejsza, lepiej ukrwiona i jędrniejsza skóra to także nadzieja na zmniejszenie obrzęków i worków pod oczami.

Na czym polega zabieg?

Zabieg rewitalizacji okolic oczu za pomocą mezoterapii polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w powieki oraz w okolicy zewnętrznych kącików oczu.

Podczas zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkunastu-kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji.

Mezoterapię powiek wykonuje się specjalnymi preparatami stworzonymi do zabiegów na  bardzo delikatnej, wiotkiej i cienkiej skórze. 

Zabieg mezoterapii skóry wokół oczu nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok.

Efekty

Zabiegi mezoterapii okolic oczu powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest grubości i poprawa gęstości skóry oraz jej rozjaśnienie i odmłodzenie.

Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Zabiegi mezoterapii powiek mają korzystny wpływ na zmniejszenie objętości płynów gromadzących się wokół oczu.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są dopiero po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • Dermaheal SR

    Dermaheal SR to rewitalizujący preparat do mezoterapii igłowej dający efekt odmłodzenia, redukcji zmarszczek i zapobiegający starzeniu się skóry.

    Działa szczególnie korzystnie na skórę wokół oczu, trądzikową i o rozszerzonych porach. Redukuje drobne zmarszczki i poprawia elastyczność skóry, zwiększając w niej ilość kolagenu, elastyny i innych składników                                                                   macierzy międzykomórkowej.

    Dermaheal SR zawiera 57 składników aktywnych, w tym: witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, czynniki redukujące i peptydy biomimetyczne. Nie zawiera kwasu hialuronowego.

  • Dermaheal HSR

    Dermaheal HSR to przeciwzmarszczkowy preparat do mezoterapii igłowej dający efekt odmłodzenia, regeneracji i głębokiego nawilżenia.

    Obecny w preparacie kwas hialuronowy nawilża skórę i zmniejsza pory. Powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek i wzmacnia elastyczność skóry poprzez przyspieszenie proliferacji komórek oraz indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawadnia suchą skórę i pomaga jej utrzymać optymalną równowagę. Produkt przeznaczony jest do rewitalizacji skóry dojrzałej okolic twarzy, szyi, dekoltu, ramion i grzbietów rąk.

    Dermaheal HSR zawiera 58 składników aktywnych, w tym: kwas hialuronowy (o stężeniu 1%), witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, czynniki redukujące i peptydy biomimetyczne.

Moje publikacje na ten temat