Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występuje w każdej tkance naszego organizmu. W skórze jest jednym z najważniejszych składników tzw. macierzy międzykomórkowej, która wypełnia przestrzeń między komórkami, zespalając je i stanowiąc dla nich środowisko, w którym funkcjonują.

W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, dzięki czemu wygląda ona świeżo, jest sprężysta i pozbawiona zmarszczek. Z wiekiem jego zawartość zmniejsza się, wskutek czego skóra zaczyna stopniowo wysuszać się i wiotczeć. Pojawiają się wtedy zmarszczki i tzw. linie marionetki (bruzdy poniżej kącików ust), pogłębiają bruzdy nosowo-wargowe a kąciki ust zaczynają opadać.

Usieciowany kwas hialuronowy, dzięki swoim właściwościom oraz wysokiej biokompatybilności, idealnie nadaje się do wypełniania bruzd i zmarszczek, zarówno tych głębokich, jak i powierzchownych. Doskonale nadaje się również do innych zabiegów, takich jak powiększanie i modelowanie ust, korekta grzbietu nosa, wolumetria twarzy i rewitalizacja grzbietów rąk. Efekty po jego użyciu są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem Emla, dlatego jest on zupełnie bezbolesny.

Zabieg polega na śródskórnym podaniu preparatu zawierającego usieciowany kwas hialuronowy, który nawilża, wypełnia i „unosi” skórę. W ten sposób zmarszczki i bruzdy wygładzają się lub całkowicie znikają.

Do zabiegu wykorzystuje się cienkie igły, co zmniejsza doznania bólowe. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a jego rezultaty są widoczne natychmiast. Bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do swoich aktywności.

Możliwości wypełniania zmarszczek i bruzd usieciowanym kwasem hialuronowym są szerokie. Stosowany jest on do spłycania bruzd nosowo-wargowych, bruzd poniżej kącików ust („linie marionetki”), zmarszczek w okolicy ust („usta palacza”), zmarszczek na czole (zmarszczki poziome czoła oraz pionowe między brwiami), zmarszczek w kącikach oczu („kurze łapki”) oraz wszystkich innych zmarszczek bądź zagłębień (np. blizny) na twarzy.

Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Efekty

Po zabiegach obserwuje się poprawę jakości skóry, a twarz staje się gładsza. Zmarszczki i bruzdy wygładzają się lub całkowicie znikają.

Podanie kwasu hialuronowego łagodzi rysy twarzy, ale nie ogranicza mimiki. Czasami etapem poprzedzającym jego zastosowanie w likwidowaniu zmarszczek jest podanie toksyny botulinowej. Ma to miejsce np. w wypełnianiu zmarszczek między brwiami, na czole i w  kącikach oczu.

Zabieg ten jest świetnym zabiegiem profilaktycznym, zapobiegającym powstawaniu głębokich zmarszczek i bruzd, dlatego mogą z niego korzystać nawet młode osoby.

Działanie kwasu hialuronowego jest w pełni odwracalne. Utrzymuje się średnio przez ok. 8-10 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta. Po upływie tego czasu stopniowo zanika. Efekty po zastosowaniu kwasu hialuronowego są natychmiastowe i bardzo naturalne.

czytaj więcej...

Stosowane produkty

 • Emervel

  Preparaty Emervel to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowany w technologii NASHA. Na polskim rynku dostępnych jest 5 wypełniaczy w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty: Emervel Touch, Emervel Classic, Emervel Lips, Emervel Deep, oraz Emervel Volume.

  Właściwości każdego wypełniacza Emervel zostały precyzyjnie opracowane w ramach tzw. Optimal Balance Technology, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Emervel potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych.

  Producent: Galderma.

 • Juvederm

  Preparaty Juvederm to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowanych w technologii BDDE. Na polskim rynku dostępne są 4 wypełniacze w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty: Juvederm Ultra 2, Juvederm Ultra 3, Juvederm Ultra Lips oraz  Juvederm Ultra 4. Oprócz preparatów Juvederm Ultra, dostępne są również preparaty Juvederm Volbella i Juvederm Voluma.

  Właściwości każdego wypełniacza Juvederm zostały precyzyjnie opracowane tak, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Juvederm potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych

  Producent: Allergan.

 • Teosyal

  Preparaty Teosyal to nowoczesna linia wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy sieciowanych w technologii BDDE. Na polskim rynku dostępnych jest 5 wypełniaczy w serii, która obejmuje, wymienione od najmniej gęstego, następujące preparaty:  Teosyal First Lines, Teosyal Touch Up, Teosyal Deep Lines , Teosyal Kiss oraz Teosyal Ultra Deep.

  Właściwości każdego wypełniacza Teosyal zostały precyzyjnie opracowane tak, aby zapewnić odpowiednią konsystencję produktu podawanego do różnych warstw skóry oraz bezpieczeństwo w każdym określonym miejscu iniekcji. Optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i tzw. kalibracją zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, komfort i długotrwały efekt (9-11 miesięcy).

  Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów Teosyal potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych.

  Producent: Teoxane / NewDerm

Moje publikacje na ten temat