Powiększanie i modelowanie ust

Usta wraz z wiekiem tracą swoją naturalną objętość, jędrność i kształt. Zwężają się i stają coraz mniej wyraziste. Zatarciu ulega również granica między czerwienią wargową a skórą, co skutkuje utratą ich konturu. Delikatne modelowanie i powiększenie ust powoduje zdecydowaną poprawę ich wyglądu oraz znacznie odmładza całą twarz.

Podczas zabiegu można nie tylko powiększyć usta, ale także delikatnie je „wywinąć” na zewnątrz, podkreślić granicę pomiędzy czerwienią wargową a skórą, skorygować asymetrię, przywrócić właściwe proporcje pomiędzy wargą górną a dolną oraz unieść kąciki ust. Ważnym elementem prawie każdego zabiegu jest również odtworzenie tzw. rynienki, która znajduje się pomiędzy górną wargą a nosem.

Do zabiegu powiększania i modelowania ust wykorzystuje się preparaty zawierające usieciowany kwas hialuronowy. Jest to doskonały środek wypełniający, modelujący i poprawiający nawilżenie czerwieni wargowej. Ma konsystencję żelu, który wprowadza się w kontur ust oraz czerwień wargową za pomocą cienkiej igły lub kaniuli.

Usta można skutecznie wymodelować i odświeżyć w taki sposób, aby nikt nie poznał, że były poddane zabiegowi. Można je również powiększyć tak, aby efekt zabiegu był bardzo wyraźny. 

czytaj więcej...

Dla kogo?  

Modelowanie i powiększanie ust zalecane jest osobom o zbyt małych ustach lub chcących skorygować ich wielkość, wygląd, kształt czy proporcje. Dużą korzyść z zabiegu odniosą również osoby, które oczekują jedynie ich odświeżenia, nawodnienia i rewitalizacji. Zabieg bardzo korzystnie wpływa na likwidację zmarszczek wokół ust oraz przeciwdziała opadaniu kącików ust.

Jakie okolice?

Usta.

Jakie zabiegi?

W powiększaniu i modelowaniu ust najczęściej stosowane są preparaty zawierające usieciowany kwas hialuronowy. 

Jakie efekty?

Efekty powiększenia lub modelowania ust widoczne są od razu po zabiegu. Utrzymują się one, w zależności od zastosowanego preparatu, przez okres od 8 do 10 miesięcy.

Przed zabiegiem
Przed zabiegiem
Po zabiegu
Po zabiegu