Urządzenie miraDry

Zabieg przy wykorzystaniu urządzenia miraDry to miejscowa, nieinwazyjna, bezpieczna i bardzo skuteczna procedura pozwalająca na trwałe usunięcie problemu nadpotliwości pach w trakcie jednego lub dwóch zabiegów.

Urządzenie miraDry wytwarza mikrofale. Są to fale elektromagnetyczne, które w widmie znajdują się pomiędzy podczerwienią (w tym zakresie fal pracuje np. laser CO2 o długości fali 10,600 nm) a falami ultrakrótkimi (np. urządzenia RF). W medycynie zastosowano je po raz pierwszy w chirurgii w latach 70. ubiegłego wieku. Do wytwarzania mikrofal stosuje się w urządzeniach lampy elektronowe, a do ich przesyłania falowody.

Mikrofale emitowane w kierunku tkanek podgrzewają wodę, która się w nich znajduje i prowadzą do ich termicznego uszkodzenia. Penetrują one skórę na głębokość, na której znajdują się gruczoły potowe (granica między skórą właściwą, a tkanką podskórną). Z reguły jest to 2-5 mm, w zależności od grubości skóry pacjenta. Docierając do gruczołów potowych powodują ich termolizę, czyli trwałe uszkodzenie. Skutkuje to pożądanym, nieodwracalnym zahamowaniem wydzielania potu. Jednoczesne chłodzenie skóry w trakcie zabiegu zapewnia jej skuteczną ochronę przed przegrzaniem i uszkodzeniem.

Dodatkową korzyścią z zabiegu miraDry jest trwałe pozbycie się przykrego zapachu oraz usunięcie owłosienia pod pachami.

Urządzenie miraDry (producent: Miramar Labs, USA) jest stosowane od 2011 r. i od tego czasu przeprowadzono już ponad 100 tysięcy zabiegów. Jest to jedyne urządzenie zatwierdzone w USA przez agencję FDA do leczenia nadpotliwości pach. W Polsce pojawiło się po raz pierwszy na początku 2015 r.

Na czym polega zabieg?

Na 2-4 dni przed zabiegiem pacjent powinien dokładnie ogolić pachy. Na 2 godziny przed wizytą w gabinecie należy przyjąć ibuprofen w dawce 400 mg. Oprócz działania przeciwbólowego pomaga on zmniejszyć pojawiający się zawsze po zabiegu lokalny obrzęk pach.

Określenie wielkości obszaru zabiegowego następuje poprzez wykonanie próby Minora, ale najczęściej definiuje się go jako powierzchnię skóry owłosionej dołów pachowych. Po zdezynfekowaniu skóry nanosi się na nią specjalny szablon, który przypomina kalkomanię. Wyznacza on miejsca podania znieczulenia oraz miejsca, do których w trakcie zabiegu będzie przykładana głowica urządzenia miraDry. Skórę znieczula się nasiękowo za pomocą lidokainy z epinefryną.

Po każdej stronie ciała znajduje się przeważnie 30-40 miejsc, do których przykładana jest głowica miraDry, a każde takie przyłożenie trwa około 40 sekund. Cały zabieg, łącznie z przygotowaniem okolicy zabiegowej i znieczuleniem, trwa więc około 2 godzin.

Po zabiegu stosuje się zawsze okłady chłodzące oraz kolejne dawki ibuprofenu. Przez kilka dni po zabiegu zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej.

Efekty

Zabieg leczenia nadpotliwości pach przy wykorzystaniu urządzenia miraDry jest niezwykle skuteczny. Badania kliniczne potwierdziły 90-procentową efektywność pojedynczej procedury. Efekty zabiegu są trwałe i pozwalają na pozbycie się problemu z nadpotliwością na zawsze, ponieważ zniszczone gruczoły potowe nie mają zdolności do regeneracji.

Zabieg miraDry przynosi korzyść zarówno osobom, które skarżą się na nadpotliwość dużego stopnia, jak i tym, którzy pocą się tylko w nieznacznym stopniu. Poza likwidacją nadmiernej potliwości korzyścią z zabiegu jest także trwałe pozbycie się nieprzyjemnego zapachu oraz epilacja pach.

Zabieg miraDry jest bardzo bezpieczny. Miejscowa likwidacja pocenia się pod pachami nie ma negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu, nie zaburza mechanizmów termoregulacji i nie przekłada się na zwiększoną potliwość w innych regionach ciała. Wrażliwość skóry na dotyk w poddawanej zabiegowi okolicy nie ulega zmianie. 

czytaj więcej...

Stosowane produkty

  • Urządzenie miraDry
    Urządzenie miraDry zbudowane jest ze sterowanej komputerowo konsoli oraz głowicy, na której montuje się jednorazowe końcówki zabiegowe bioTip. Konsola, oprócz komputera z oprogramowaniem, wyposażona jest w zintegrowany moduł chłodzący oraz pompę podciśnieniową. Głowica, wyposażona w cztery anteny, emituje mikrofale o częstotliwości 5,8 GHz. Ważnym jej elementem jest płytka chłodząca, której rolą jest ochrona skóry przed przegrzaniem i uszkodzeniem. Głowica obejmuje obszar zabiegowy 10 x 30 mm.
    Urządzenie miraDry to jedyne urządzenie zatwierdzone w USA przez agencję FDA do leczenia nadpotliwości.
    Producent: Miralabs, USA.

Moje publikacje na ten temat