Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 (dwutlenkowęglowy) jest jednym z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych w medycynie estetycznej do rewitalizacji i resurfacingu (odmłodzenia) skóry. Zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 polegają na stosunkowo gęstym jej "dziurkowaniu" za pomocą promieni lasera o długości fali 10,600 nm. Promienie te wnikają w głąb skóry i powodują powstawanie tysięcy maleńkich mikro-ranek znajdujących się w równych odległościach od siebie (przeważnie co 1 mm). Pomiędzy tak powstałymi "dziurkami" skóra pozostaje nieuszkodzona. Ma to duże znaczenie dla bezpieczeństwa zabiegów, które jest bardzo wysokie oraz dla szybkiego gojenia się i skócenia czasu rekonwalescencji pozabiegowej.

Podczas zabiegu następuje tzw. ablacja, czyli zniszczenie części naskórka. W związku z tym laser CO2 nazywamy laserem ablacyjnym.

Zabiegowi laserowemu poddaje się całą twarz lub wybrane jej okolice (np. oczy), blizny lub inne części ciała, które chcemy poddać rewitalizacji (szyja, dekolt, itp.). 

Laserowy resurfacing skóry, stosuje się także w rewitalizacji skóry szyi, dekoltu, okolic oczu, grzbietów rąk i usuwaniu rozstępów.  

Na czym polega zabieg?

Zabieg rewitalizacji skóry przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 polega na stosunkowo gęstym jej "dziurkowaniu" za pomocą promieni lasera o długości fali 10,600 nm. Zabiegowi poddaje się całą twarz lub wybrane jej okolice (np. oczy), lub inne części ciała, które chcemy poddać rewitalizacji (szyja, dekolt, itp.).

Zabieg laserowy nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą, ale istnieje szereg przeciwwskazań do jego zastosowania. Dlatego warto przed wizytą umówić się na konsultację. Zabieg powoduje nadwrażliwość na słońce i może być wykonywany tylko w okresie o zmniejszonym nasłonecznieniu (jesień-zima-wiosna). Zabiegi można wykonywać przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Efekty

Wykonanie serii zabiegów laserem frakcyjnym CO2 skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Zabiegi laseroterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.

Pełne efekty laseroterapii widoczne są po serii 2-3 zabiegów. W zależności od długości gojenia się skóry, powinny one odbywać się co 6-8 tygodni.

czytaj więcej...